تسنیم/مراسم آخرین وداع خانواده و همرزمان با پیکر مطهر شهید مدافع حرم«حمیدرضا ضیایی» ساعاتی پیش در معراج شهدای مرکز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌  مراسم وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم، حمیدرضا ضیایی ساعتی پیش در معراج شه

دای تهران برگزار شد. این مراسم با حضور حمیدرضا مقدم فر مشاور فرهنگی رسانه ای فرمانده کل سپاه، مجید قلی زاده مدیر عامل خبرگزاری تسنیم، مادر، همسر، فرزندان، بستگان، دوستان و همرزمان شهید عصر امروز پنجشنبه 2 آذر ماه 96 برگزار شد.

برپایه این گزارش، شهید مدافع حرم«حمیدرضا ضیایی» متولد سال 48 بود که در سن 15 سالگی به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت و در لشکر 10 سید الشهدا(ع) به عنوان دیدبان مشغول جهاد در راه خدا شد. او در سال 66 در عملیات کربلای 5 از ناحیه پا مجروح شد و مدال پر افتخار جانبازی را به گردن آویخت. شهید ضیایی پس از دوران دفاع مقدس در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی فعالانه حضوری چشمگیر و تاثیرگذار داشت و خدماتی ارزشمند از خود بر جای گذاشت.

با ظهور تروریست های تکفیری در سوریه و در معرض خطر قرار گرفتن حرم عقیله بنی هاشم زینب کبری(س)، شهید ضیایی به صورت داوطلبانه چندین بار عازم سوریه شده بود و در قسمت ها و یگان های مختلف از حریم اهل بیت(ع) دفاع می‌کرد. او در حالی که فرماندهی ادوات تیپ زینبیون را بر عهده داشت، در آخرین مرحله پاکسازی داعش در سوریه، در 30 آبان امسال در شهر بوکمال بر اثر اصبات تیر تک تیرانداز های داعشی به آرزوی دیرینه اش رسید و به فیض شهادت نائل شد.

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر این شهید والا مقام، فردا جمعه 3 آذر 96 از ساعت 8 صبح با حضور جمعی از خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم تهرانی از مسجد الانبیاء واقع در خیابان ششم نیرو هوایی، نبش خیابان 5/30 برگزار خواهد شد.