الف

الف/ رئیس حزب صهیونیستی «یش عاتید» در مصاحبه ای اعلام کرد: نتانیاهو باید برای قصور در وعده‌هایش درباره ایران کنار برود.

به گزارش رسانه صهیونیستی جروزالم پست، «یائیر لاپید» (Yair Lapid) رئیس حزب «یش عاتید» (Yesh Atid) در اظهاراتی اعلام کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم نه به دلیل اتهامات مالی (پرونده های فساد مالی موسوم به ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰) بلکه به خاطر «قصور بزرگ» در توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام» باید از قدرت کنار رود.

رئیس حزب «یش عاتید» در دفتر کاری خود در «کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) در مصاحبه‌ ای در این خصوص گفت: اهداف اصلی نتانیاهو توقف توافق هسته‌ ای، ادامه تحریم‌ ها و حصول اطمینان از این‌ که ایرانی‌ ها در مجاورت مرزهایمان حضور نمی‌یابند، بود. این‌ ها بزرگترین وعده نتانیاهو به اسرائیلی‌ ها بود؛ اما باید قبول کنیم که محقق نشدند.

«یائیر لاپید» ادامه داد: با ایران و سوریه شاهد کابوس هستیم. این شکست بزرگ دولت در حوزه سیاست خارجی است.

وی در ادامه افزود: اقدامات دولت (رژیم صهیونیستی) درباره اوضاع سوریه به طور مفتضحانه ای شکست خورده‌ اند. آنچه در سوریه در حال انجام است همان چیزی است که خواهان آن نبودیم.

این مقام صهیونیست در ادامه ادعا کرد: نیاز داریم تا قواعد بازی با روس‌ ها را تغییر داده و ایالات متحده نیز آن را اصلاح کند و همه اطمینان حاصل کنند که ما قبل از هرگونه اقدام در سوریه علیه ایرانیان از کسی اجازه نمی‌ گیریم!


با کانال تلگرامی «یا مهدی نیوز» همراه شوید