آخرین خبر

خرین خبر/ این روزها فیلمی از فیلمساز جوان و با استعداد "محمد حمزه ای "به عنوان نخستین تجربه سینمایی اکران شده که "نیکی کریمی" تهیه کننده فیلم با کنش ها و واکنش های تعریف نشده به شدت به دیده شدن فیلم لطمه زده است. این بازیگر خوب سینما از "عروس " تا "سارا" ، از" پری" تا "بوی پیراهن یوسف " که یقینا در بازیگری بسیار حرفه ای ترو با اخلاق تر است تا کارگردانی و به خصوص تهیه کنندگی با خود محوری ، حمایت ها را ازفیلم " آذر" سلب کرده و تعمدش برای بهتر دیده شدن "نیکی" ، "آذر" را از چشم دور نگه داشته است.
برای مثال کافی است کمی با نگاه محمد حمزه ای در فیلم های تلویزیونی موفقش آشنا باشید تا با دیدن فیلم "آذر" سایه سنگین نیکی کریمی را نه به عنوان تهیه کننده ای که باید کارگردان را حمایت و راهنمایی کند وبستر مناسبی برای ساخت یک فیلم خوب بسازد بلکه به عنوان شخصی که قاب دوربین و فضای آن را ماسکه کرده و با تحمیل تمام و کمال سلیقه خود به آن لطمه زده را حس کنیدو متوجه می شوید که عوامل فیلم چندان احساس رضایت از این پروژه ندارند.
البته داستان فیلم هم به خصوص با فلش بکی از کارآکترهای بارها تکرار شده زن با وفا و از خودگذشته و فداکار نیکی کریمی موجب شده تا حس کنیم که این فیلم را قبلا هم دیده ایم ، به "آذر" لطمه زده است و ای کاش محمد حمزه ای اولین تجربه سینمایی اش را با قصه ی بکرتری تجربه می کرد.
البته نیکی کریمی در مواجه با رسانه ها و مخاطب هم به گونه ای برخورد می کند که انقدر نام تهیه کننده بولد شده که روی نقش کارگردان و بازیگران و دیگر عوامل سنگینی می کند. اتفاقی که هرگز در سینمای دنیا تعریف نمی شود ومتاسفانه این روزها سینمای ایران را تهدید می کند.
برای مثال آیا مایکل داگلاس معروف و مشهور نامش را روی فیلم اسکار گرفته و تحسین شده "دیوانه از قفس پرید"به عنوان تهیه کننده سنگین کرده و یا اینکه برد پیت برای فیلم "بابل" به جز به عنوان بازیگر تا چه اندازه به عنوان مهمترین تهیه کننده فیلم ابراز و جود می کند.
ازدیگر ویژگی های نیکی کریمی این است که اصرار دارد در هر زمینه ای صاحب نظر است حتی در مورد طراحی پوستر که یقینا در جذب مخاطب به عنوان شناسنامه فیلم که به چشم می آید تاثیر بسیاری دارد و پوستر فیلم آذر که ایشان را به تنهایی و به عنوان یک زن جسور موتور سوار نشان می دهد آنقدرغیر حرفه ای و با قصه و فضای فیلم در پارادوکس است که به یک طنز تصویری شباهت دارد.
به نظر می رسد این اصرار در دیده شدن و عدم توانایی در تهیه کنندگی ابعاد بیشتری نیز داشته که می توانید در بخشی از گفتگوی بهناز شفیعی قهرمان موتورسواری زنان در ایران با روزنامه قانون ببینید: 
بهناز شفیعی، یکی از چهره‌های سرشناس در موتورسواری زنان است. مدت‌هاست علاوه بر فعالیت در این رشته، تلاش می‌کند موتورسواری زنان را گسترش دهد و با آموزش به دیگران به کشف چهره‌های جدید کمک کند. شفیعی فعالیت‌های دیگری نیز دارد؛ به عنوان مثال او در فیلم «آذر»، به نیکی‌کریمی آموزش موتورسواری داد و در چند سکانس نیز به عنوان بدلکار ایفای نقش کرد. دختر موتورسوار ایرانی، یکی از افرادی است که مشعل المپیک 2018 را حمل خواهد کرد. افتخاری که نصیب او و چند ایرانی دیگر از جمله بهرام رادان شده است. به همین مناسبت با او گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانیدحضور شما به عنوان یکی از افرادی که مشعل المپیک را حمل می‌کند، بدون شک مایه افتخار ایرانی‌هاست. چه شد که به عنوان یکی از این افراد انتخاب شدید؟
یکی از فعالیت‌های شما در ماه‌های اخیر، آموزش موتورسواری به نیکی کریمی برای حضور در فیلم «آذر» بود. اتفاقی که بازتاب فراوانی در فضای مجازی داشت. کمی از حال و هوای این فیلم بگویید.
فیلم سینمایی «آذر» در حال اکران است. من از نیکی کریمی گله زیادی دارم. قرار بود برای اکران این فیلم از عوامل دعوت شود اما من را دعوت نکردند. حتی نیکی کریمی در پیج اینستاگرامی خود، تیزرهای این فیلم را گذاشت اما مربی و بدلکار را معرفی نکرد. حامی مالی این فیلم شرکتی به نام انرژی موتور بود و از آنجایی که من با این شرکت همکاری می‌کنم، تمام آموزش‌های موتورسواری و بدلکاری بر عهده من بود اما در نهایت نه برای جشنواره از من دعوت شد و نه دستمزدم را پرداخت کردند.
با تهیه‌کننده صحبت نکردید که دستمزد شما را پرداخت کنند؟ به هرحال شما از توانایی‌های خودتان برای تولید این فیلم استفاده کرده‌اید و درست نیست حق‌الزحمه‌تان پرداخت نشود.
به مدیر تولید زنگ زدم. آن‌ها گفتند ما هزینه‌ها را پرداخت کرده‌ایم؛ به نیکی کریمی زنگ بزنید. به او زنگ زدم اما نتوانستم به نتیجه‌ای برسم. همین موضوع سبب شد در یک فیلم سینمایی دیگر بازی کنم که نقش خودم را در آن فیلم دارم و بدلکار یا مربی شخص دیگری نیستم. تجربه تلخی که از این فیلم داشتم، سبب شد تا قید همکاری با دیگر بازیگران را بزنم و خودم بازی کنم.
با نیکی کریمی در این باره صحبت نکردید؟ آن‌طور که در فیلم‌ها مشخص است، رابطه خوبی با او داشتید 
یک مدت من را در اینستاگرام بلاک کرده بودند و پس از مدتی آنبلاک کردند. هیچ پاسخی به من ندادند اما فکر می‌کنم از اینکه گفته بودم من بدلکار او هستم ناراحت شده زیرا گفته بود این موضوع را به هیچ‌کس نگویم. اینکه چرا باید دروغ بگویم را نمی‌دانم اما تمام جذابیت فیلم «آذر» برای من این بود که خودم متولد آذر هستم. این فیلم در آذرساخته و در همین ماه نیز اکران شد. به همین دلیل من قبول کردم که به عوامل این فیلم کمک کنم اما در آخر هیچ نتیجه‌ای برای من نداشت.ضمن اینکه نیکی کریمی از من خواسته بود که به کسی نگویم بدلکار او هستم تا فکر کنند خودش موتورسواری کرده. 
امیدواریم در آذر سال آینده دستمزدتان را بدهند.
پول نمی‌خواهم ولی از نظر حرفه‌ای باید مرا دعوت می‌کردند که در اکران حضور داشته باشم یا به عنوان مربی و بدلکار معرفی می‌شدم اما این اتفاق رخ نداد. انتظار داشتم در تبلیغاتی که برای این فیلم‌ها انجام می‌شود، نام من را نیز ذکر کنند اما در عمل این اتفاق رخ نداد.
از این موضوع بگذریم. وضعیت موتورسواری بانوان در ایران همچنان مشخص نیست. این رشته هنوز نتوانسته جذابیت کافی را برای آن‌ها که به دنبال حضور در آن هستند ایجاد کند. ضمن اینکه امکانات مناسب برای موتورسواری بانوان نیز فراهم نیست. برنامه‌ای برای حل این مشکلات ندارید؟
من ساکت نمی‌نشینم و پس از دوره‌هایی که در آمریکا گذراندم، انتظار داشتم فدراسیون کارهای مرا تحسین کند اما در عمل جلسه‌ای ترتیب دادند که منجر به قطع همکاری من با فدراسیون شد. من می‌خواهم در مسابقات بین‌المللی حضور پیدا کنم اما نیاز به لایسنس دارم. این لایسنس را باید فدراسیون کشوری که هر ورزشکار در آن زندگی می‌کند صادر کند اما از آنجایی که فدراسیون ایران این کار را نمی‌کند، مجبورم به کشور دیگری بروم و از آنجا لایسنس بگیرم.

با کانال تلگرامی «یا مهدی نیوز» همراه شوید