گیمان/ مایکروسافت قصد دارد یک سیستم اچیومنت جدید به کاربران ایکس‌باکس وان معرفی کند و به کمک آن انگیزه پیشرفت مرحله به مرحله در یک بازی را در آن‌ها بیدار کند.


تابستان گذشته، مایک ایبارا، معاون پلتفرم ایکس‌باکس مایکروسافت اعلام کرده بود که این شرکت قصد دارد مفهوم اچیومنت‌ها و اساس سیستم کاری آن‌ها را در ایکس‌باکس لایو تغییر دهد. اکنون به نظر می‌رسد آنچه در ذهن او بوده، سیستمی موسوم به «Career» است که احتمالاً در آینده نزدیک به کاربران معرفی می‌شود.

در آن زمان، ایبارا گفته بود که تیم آن‌ها درصدد است تا تغییری بزرگ در مفهوم و ایده اچیومنت‌ها به وجود آورد. به عقیده او، ایکس‌باکس می‌تواند در نشان دادن پیشرفت و وضعیت یک گیمر عملکرد بسیار بهتری داشته باشد. برخی از گیمرها ۱۰۰۰۰۰G دارند چون بازی‌های متعددی انجام می‌دهند، اما برخی دیگر ممکن است فقط ۱۰۰۰G در بازی Halo 5 داشته باشند چون آن را حرفه‌ای‌تر دنبال می‌کنند. هدف ما این است که هردو گروه را خوشحال کنیم.

بر اساس آنچه در سایت Windows Central عنوان شده، سیستم اچیومنت جدید یا همان Careers در کنار سایر سیستم‌های اچیومنت‌ موجود کار خواهد کرد و به کاربران اجازه خواهد داد تا به سطح‌هایی برسند، پرستیژ بگیرند و حتی لوت‌باکس‌هایی دریافت کنند که در آن‌ها تزییناتی برای آواتار وجود دارد. کاربران هم‌چنین قادر خواهند بود تا کوئست‌هایی را در این سیستم کامل کنند و در ازای آن XP و لوت باکس دریافت کنند.

لازم به ذکر است که Careers جایگزین اچیومنت‌های دیگر نخواهد شد و تنها آن‌ها را کامل خواهد کرد.
لازم به ذکر است که این خبر هنوز رسماً توسط مایکروسافت تایید نشده، اما در گزارش Windows Central آمده که این شرکت منابعی را به طور فعال به این موضوع اختصاص داده است.

با کانال تلگرامی «یا مهدی نیوز» همراه شوید