آشپزی ایرانی/ کاپ کیک قلب شکلاتی از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که ما دستور پخت آن را برای شما آماده کرده ایم. کیک های فنجانی خود را به این روش برای مناسبت های مختلف تزیین کنید و از آن ها لذت ببرید!
چی لازم دارم:
تخم مرغ بزرگ 6 عدد
شکر 3 پیمانه
کره 350 گرم
شکلات 350 گرم
نمک یک و نیم قاشق چایخوری
روغن نباتی به میزان لازم
آرد سه پیمانه
بکینگ پودر یک و نیم قاشق چایخوری
وانیل یک دوم قاشق غذاخوری
چطور بپزم:
1. از قبل، فر را با حرارت 170 درجه سانتی گراد گرم کنید. در قالب های کاپ کیک، کاغذ مخصوص قرار دهید. سینی فر مربعی(20 سانتی متری) را با روغن چرب کنید، در آن کاغذ روغنی پهن کنید و کاغذ را هم چرب کنید.
2. در ظرفی آرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم ترکیب کنید. در ظرفی مناسب قرار گرفته بر روی قابلمه ای از آب جوش، کره و شکلات را هم بزنید تا آب شوند.
3. شکر را به ترکیب شکلات اضافه کنید و با درجه متوسط رو به بالای همزن برقی برای حدود 3 دقیقه تا یکدست شوند، هم بزنید. تخم مرغ ها (به دمای محیط) را یکی یکی به مواد اضافه کنید و هم بزنید و سپس وانیل را اضافه کنید. درجه همزن را کم کنید و ترکیب آرد را با سایر مواد ترکیب کنید.
4. از خمیر در قالب های کاپ کیک آماده شده بریزید، دو سوم هر قالب را پرکنید و خمیر اضافی را در قالب مربع بریزید. کیک ها را برای حدود 18 دقیقه، تا بپزند ولی هنوز نرم باشند، در فر قرار دهید. برای خنک شدن، آن ها را با قالب روی توری قرار دهید.
5. کاپ کیک ها را با کرم کره ای پایه تزیین کنید. از کیک براونی 24 عدد قلب (با قالب 3 یا 4 سانتی متری شکل قلب) برش دهید و بر روی کاپ کیک ها بگذارید.

نکات :
1.کره را تکه تکه کنید.
2. از شکلات تلخ استفاده کنید. آن را خرد کنید.
3.از تخم مرغ های به دمای محیط استفاده کنید.
4. اگر دسترسی دارید از ۱ قاشق غذاخوری عصاره ی وانیل استفاده کنید.
5.برای تزیین کیک ها به کرم کره ای پایه نیاز دارید. 

با کانال تلگرامی «یا مهدی نیوز» همراه شوید