خبر ورزشی/ برانکو ناراحت است و در عین حال منطقی! سرمربی پرسپولیس جزو مربیان منطقی و باشخصیتی است که حتی در صورت ناکامی و باخت هم جوابگوی خبرنگاران و رسانه‌هاست.


پنج‌شنبه یک جورهایی روز پرسپولیس نبود و در حضور 25 هزار تماشاگر خودی به زحمت و به لطف گل دقیقه 5+90 سیامک نعمتی شکست حتمی را با تساوی یک – یک عوض کرد. شنیدن تازه‌ترین حرف‌های برانکو آن هم پس از این بازی عجیب و غریب خالی از لطف نیست.
* فکرش را می‌کردید مقابل گسترش فولاد تبریز به مشکل بخورید؟
من که قبل از بازی گفته بودم مسابقه سختی است.
* ولی دیدار رفت را در تبریز ۳ بر صفر برده بودید؟
می‌دانستم بازی با تیم فیروز کریمی دشوار است. در نشست خبری پیش از مسابقه هم گفتم که از زمان حضور فیروز کریمی روی نیمکت گسترش فولاد این تیم عوض شده است.
* شاگردان شما معتقد بودند دفاع مطلق حریف کار پرسپولیس را با مشکل مواجه ساخت؟
به هر حال اغلب تیم‌ها مقابل ما با چنین تاکتیکی بازی می‌کنند. با این وجود معتقدم باید از فرصت‌های خودمان استفاده می‌کردیم. اگر ما زودتر گل می‌زدیم کار به دقیقه 90 نمی‌کشید!
* البته 5+90!
بله، باید زودتر گل می‌زدیم. در فوتبال قانون نانوشته‌ای وجود دارد که اگر گل نزنی، گل می‌خوری. ما حداقل 7، 8 موقعیت خوب داشتیم که از آن استفاده نکردیم و روی یک حرکت انفرادی بازیکن گسترش فولاد غافلگیر شدیم.
* برخی‌ها معتقدند پرسپولیسی‌ها خودشان را از پیش قهرمان می‌دانند و این موضوع مشکل‌ساز شده است. نظر شما چیست؟
شما دیده‌اید من در مصاحبه با شما یا در اغلب کنفرانس‌های خبری خودم در هفته‌های گذشته گفته‌ام که لیگ برتر برای پرسپولیس تمام نشده است. اغلب دوستان خبرنگار پرسیده‌اند پرسپولیس قهرمان زودهنگام لیگ برتر می‌شود که جواب من یکی بوده است؛ اینکه این‌طور نیست و لیگ ادامه دارد. حریفان هم بیکار ننشسته‌اند و کار می‌کنند.
* منظور ما شاگردان شما بود بیشتر؟
نه، این‌طور نیست. من همیشه سر تمرینات و جلسات فنی به بازیکنانم می‌گویم که هنوز لیگ تمام نشده و خیلی تا پایان آن باقی مانده است. باید با تمرکز کامل بازی کنیم و هرگز خودمان را از پیش برنده ندانیم البته همین طور هم هست.
* انتقادی هم از گادوین منشا داشتید. توضیحی می‌دهید؟
بحث من فقط بر سر منشا نیست. ما خیلی فرصت از دست می‌دهیم و بعد باید تا سوت پایان بازی استرس داشته باشیم. ما باید قدر موقعیت‌های گلزنی را بدانیم. نه تنها منشا بلکه بقیه بچه‌ها هم باید دقت کنند و با تمرکز و اعتماد به نفس کافی به توپ ضربه بزنند.
* واقعاً صادق محرمی که داشت خوب کار می‌کرد مصدوم شد؟
صادق احساس درد داشت و من نمی‌خواستم مصدوم شود. یکسری اتفاقات داخل و کنار زمین می‌افتد که شما از آن بی‌خبر هستید. البته من از نتیجه این مسابقه راضی نیستم. باید با اختلاف ۲ گل حداقل می‌بردیم اما خوشحالم در خانه نباختیم. این همه هوادار به استادیوم آمده بود و ناراحت‌‌کننده بود اگر می‌باختیم.
* سیدجلال حسینی نسبت به قضاوت داور مسابقه اعتراض داشت. شما حرفی ندارید؟
گفتنی‌ها را قبلاً در مورد داوری گفته‌ام و دیگر همه می‌دانند!
* تنها شکست فصل پرسپولیس مقابل پیکان رقم خورده است. این هفته هم باید برابر همین حریف بازی کنید. حرفی ندارید؟
مطمئن هستم هواداران پرسپولیس در این دیدار هم ما را تنها نخواهند گذاشت. ان‌شاءا... با حمایت این عزیزان برای برد وارد زمین می‌شویم و شکست دور رفت را جبران می‌کنیم.

با کانال تلگرامی «یا مهدی نیوز» همراه شوید