رکنا/ یک روز پیش از آن که نفتکش سانچی منفجر و غرق شود، چهار امدادگر چینی وارد کشتی شدند و جسد دو قربانی و جعبه سیاه نفتکش را از آنجا خارج کردند. 


یک روز پیش از آن که نفتکش در حال سوختن ایرانی منفجر و غرق شود، چهار امدادگر چینی وارد کشتی شدند و جسد دو قربانی و جعبه سیاه نفتکش سانچی را از آنجا خارج کردند.
این شبکه افزود نفتکش ایرانی سانچی به مدت یک هفته پس از برخورد با کشتی سی اف کریستال چین، شعله ور بود و سپس غرق شد. چهار امدادگر چینی در میان شعله های آتش ناشی از سوختن بیش از یک میلیون بشکه نفت، با هدف یافتن جعبه سیاه کشتی و مفقودان وارد نفتکش شدند.
ژو ژنتائو، یکی از این چهار نفر، این تجربه را بدترین تجربه خود توصیف کرد به طوری که دمای آتش و دود غلیظ، نفس کشیدن را دشوار کرده بود و تغییر ناگهانی جهت باد، شرایط را بدتر کرد.
ژو ژنتائو گفت: مسیر باد ناگهان به سمت ما تغییر کرد. دود و آتش اطراف ما را پر کرده بود و خطر انفجار وجود داشت.
لو پینگ و فنگ یاجون، دو تن از امدادگران، در لحظه ای حساس خود را به جعبه سیاه کشتی رساندند و آن را خارج کردند.
لو پینگ گفت: ما فرصت دوباره فکر کردن نداشتیم، فقط با عجله رفتیم. باید به سرعت آن را خارج می کردیم و با خود می بردیم در حالی که دود غلیظ کار را بسیار دشوار کرده بود.
لو افزود دود غلیظ بر دید ما برای یافتن جعبه سیاه تاثیر گذاشته بود.
فنگ یاجون، امدادگر دیگر نیز گفت: تنها چیزی که در آن لحظه در ذهن ما بود، آوردن جعبه سیاه بود. دود ما را در بر گرفته بود. من خیلی فکر نمی کردم و فقط می خواستم آن را برگردانم چرا که اطلاعات آن به شدت مورد نیاز است.
امدادگران همچنین تلاش کردند وارد کابین کشتی شوند تا خدمه آن را بیابند اما گرمای آتش مانع آنها شد.
ژو جینلینگ یکی دیگر از امدادگران گفت ما تلاش کردیم وارد کابین شویم و اطراف را ببینیم اما با نزدیک شدن به در (کابین) با موج گرما روبرو شدیم. دماسنج، 89 درجه سلسیوس را نشان می داد بنابراین منصرف شدیم.
امدادگران در نهایت توانستند جسد دو سرنشین نفتکش را خارج کنند. کشتی روز یکشنبه منفجر و سپس غرق شد. این نفتکش ایرانی در سواحل دریای چین شرقی با یک کشتی چینی برخورد کرد. جسد 3 سرنشین این نفتکش پیدا شده و اجساد 29 قربانی دیگر این حادثه همچنان مفقود است

با کانال تلگرامی «یا مهدی نیوز» همراه شوید