ورزش 3/ در 5 هفته سپری شده در دور برگشت لیگ ذوب آهن با 13 امتیاز صدرنشین و استقلال به لطف تفاضل گل بهتر، بالاتر از پرسپولیس ایستاده است.


از دور برگشت لیگ هفدهم 5 هفته می گذرد و نکته جالب صدرنشینی ذوب آهن با کسب 13 امتیاز است. شاگردان قلعه نوعی نیم فصل دوم را با تساوی بدون گل مقابل سیاه جامگان در خانه آغاز کردند و پس از آن با نمایشی دلچسب 4 هفته متوالی موفق به کسب برد برابر گسترش، پیکان، سپاهان و صنعت نفت شدند. ژنرال که در نیم فصل اول یکی از ضعیف ترین عملکردهای خود را تجربه می کرد، با جذب بازیکنان موردنظر و ترمیم تیمش حالا کم کم به عنوان یک مدعی چشم به بازی های آینده دارد. مرتضی تبریزی و میلاد فخرالدینی ستاره های ذوبی ها در دور برگشت هستند که به لطف درخشش این بازیکنان قلعه نوعی چهره جدیدی از تیمش را به نمایش گذاشته است.
سرخابی ها نیز با 9 امتیاز در تعقیب ذوب آهن هستند اما جالب است بدانید استقلالی ها به لطف تفاضل گل بهتر بالاتر از پرسپولیس قرار دارند. شاگردان شفر با آغاز دور برگشت 2 برد پرگل مقابل صنعت نفت و استقلال خوزستان به دست آوردند و مقابل تراکتورسازی، سایپا و پدیده متوقف شدند. آنها با 8 گل زده و یک گل خورده تفاضل 7+ را ثبت کردند. در مقابل پرسپولیسی ها تراکتورسازی و سیاه جامگان را شکست دادند و با فولاد، نفت تهران و گسترش فولاد به تساوی رسیدند. شاگردان برانکو با 5 گل زده و 2 گل خورده تفاضل 3+ را به دست آورده و پایین تر از استقلال در رتبه سوم ایستادند.
این 3 تیم در دور برگشت هنوز شکستی را متحمل نشده و اند و پارس جنوبی جم پدیده نیم فصل اول لیگ هفدهم و پیکان که موفق به ثبت 7 برد متوالی در دور رفت شد، در این 5 هفته هنوز بردی را تجربه نکرده اند. سپیدرود و نفت تهران بی شک تیم هایی هستند که بیشترین جهش و پیشرفت را در دور برگشت داشته اند و می توانند با امیدواری بیشتری به ادامه لیگ بپردازند.
گفتنی است نفت تهران با 9 گل زده عنوان بهترین خط حمله و استقلال با یک گل خورده بهترین خط دفاع نیم فصل دوم را به خود اختصاص داده اند. پدیده نیز با 2 گل زده بدترین خط حمله و استقلال خوزستان با 11 گل خورده بدترین خط دفاع دور برگشت را به نام خود ثبت کرده اند.

با کانال تلگرامی «یا مهدی نیوز» همراه شوید