ایران/ درپی ادعای جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه «شکایت دولت علیه نمایندگان مجلس به صد مورد رسیده است» اداره اموردعاوی و قرار دادهای معاونت حقوقی رئیس جمهور این ادعای آقای کریمی قدوسی را تکذیب کرد و توضیحاتی در این خصوص ارایه کرده است.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سیّد احسان حقّی رییس امور دعاوی و قراردادهای معاونت حقوقی اعلام کرد که مطابق سوابق موجود، امور دعاوی این معاونت از ابتدای دولت یازدهم تا کنون، تنها از شش نماینده مجلس شورای اسلامی شکایت شده که چهار مورد آن مربوط به نمایندگان دوره نهم و دو مورد آن مربوط به نمایندگان دوره دهم است.

رییس امور دعاوی و قراردادهای معاونت حقوقی افزود: همچنین بررسی بعمل آمده از کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی دیگر درخصوص شکایت مطروحه علیه نمایندگان مجلس به دلیل انتسابات ناروا به وزرا و رؤسای دستگاه‌های اجرایی نشان می‌دهد که مجموع موارد طرح شده در دستگاه قضایی، انگشت‌شمار بوده است. بنابراین بزرگنمایی افراطی و ده برابر نشان دادن شکایات مطروحه توسط دولت علیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی برخلاف واقع و بی وجه است.

وی ادامه داد: باید دانست که از آقای کریمی قدوسی هم در دولت یازدهم و هم در دولت دوازدهم به دلیل اظهارات خلاف واقع متعدد علیه دولت شکایت به عمل آمده است. در واقع تنها شکایت مطروحه توسط معاونت حقوقی رییس‌جمهور علیه یک نماینده مجلس در دولت دوازدهم مربوط به آقای کریمی قدوسی است که منجر به صدور کیفر خواست شده و در دست رسیدگی است.

با کانال تلگرامی «یا مهدی نیوز» همراه شوید