خبر ورزشی/ ستاره سابق قرمزها، حالا با پیراهن زرد خوش می‌درخشد. او در مدت زمانی کوتاه، شدیداً خودش را در دل شیخ باشگاه الغرافه جا کرده است.


مهدی گل‌های زیبایی می‌زند و علاوه بر لیگ قطر، در لیگ قهرمانان آسیا هم بازیکن مؤثری بوده است. مسئولان باشگاه گفته‌اند مدت‌‌هاست دنبال چنین فورواردی بودند و حالا خوشحال هستند یکی مثل طارمی را در ترکیب تیم دارند. البته مهدی موفقیت خود را تا حدود زیادی مدیون اشنایدر هلندی است. او با وجود سن و سال نسبتاً بالا یک الگوی فوق‌‌‌العاده برای مهدی بود، به شکلی که خود طارمی می‌گوید در این مدت کوتاه چیزهای زیادی از کاپیتان سابق تیم ملی هلند یاد گرفته است. اشنایدر تبدیل به رهبر اصلی الغرافه شده و اگر گل‌های مهدی را مرور کنید، اکثر پاس‌هایش را از همین ستاره هلندی دریافت کرده است. مهدی و اشنایدر رابطه بسیار نزدیکی با هم دارند و از دوستان نزدیک یکدیگر به حساب می‌آیند. طارمی به سبک بازی او علاقه زیادی دارد و جالب اینجاست که اشنایدر هم از سبک بازی مهدی خوشش آمده است. به همین خاطر آنها در زمین بازی خیلی مچ هستند. وسلی پاس‌هایی به طارمی می‌دهد که واقعاً در موفقیت این بازیکن نقش داشته و طبیعتاً باشگاه تمایل دارد این زوج را فصل آینده هم در کنار یکدیگر داشته باشد.
الغرافه از چندی قبل به مهدی پیشنهاد تمدید قرارداد داده و قصد دارد به هر شکل ممکن بعد از جام جهانی‌ هم او را حفظ کند. طارمی اما نمی‌خواهد شانس حضور در لیگ‌های اروپایی را از دست دهد. او امسال تلاش زیادی کرد تا به این قاره برود ولی در نهایت موفق نشد و تصمیم گرفت برای ریکاوری ذهنی، نیم‌فصل در قطر بازی کند و تا اینجا همه چیز برایش عالی پیش رفته است. وسلی اشنایدر هم طبیعتاً دوست دارد بازیکنی مثل مهدی که با او خیلی هماهنگ است در تیم بماند. جالب اینجاست در صحبت‌هایی که ستاره هلندی با طارمی داشته، با او گفته است: «می‌توانی در اروپا و در یک تیم خوب بازی کنی.» اشنایدر تجربه بسیار زیادی دارد و در تیم‌های بزرگی چون آژاکس، رئال‌مادرید، اینترمیلان و گالاتاسرای هم بازی کرده است. او قبل از حضور در الغرافه هم در لیگ فرانسه و در باشگاه نیس بازی می‌کرد. اشنایدر سابقه سومی در جام جهانی‌ را دارد و کارنامه شخصی‌‌اش مملو از افتخاراتی چون قهرمانی لالیگا، قهرمانی سری A و... است. طارمی هم از حضور کنار وسلی اشنایدر نهایت استفاده را برده و از این بازیکن مشاوره می‌گیرد. ستاره هلندی فصل بعد هم قرارداد دارد و باشگاه همه‌جوره تلاش می‌کند مهدی را حفظ کند. طارمی اما در آخرین مذاکراتی که با مسئولان الغرافه داشته، تأکید کرده می‌خواهد بعد از جام جهانی‌ درباره آینده‌‌اش تصمیم بگیرد. او اگر بتواند در روسیه خوش بدرخشد، شانس این را دارد که به یک تیم خوب اروپایی ملحق شود. او شانس زیادی هم برای حضور در ترکیب ثابت ایران در جام جهانی‌ دارد.