تسنیم/ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل علت خودکشی چند روز پیش جوان اردبیلی مشکلات اقتصادی و مالی نبوده بلکه بحث عاطفی بوده که پیگیری لازم توسط دادستانی اردبیل در این زمینه انجام شده و هر گونه خبر مبنی برخودکشی این جوان به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی کذب است.


سیدناصر عتباتی در اردبیل اظهار داشت: متاسفانه افرادی روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی خبری با محوریت جلوگیری از اقدام به خودکشی فردی دوم بعد از خودکشی چند روز پیش جوان اردبیلی توسط ماموران پلیس در میدان شریعتی انتشار دادند، که با بررسی‌های انجام شده مشخص شد که این موضوع صحت ندارد و این خبر کذب می‌باشد چرا که هیچ موردی مبنی بر خودکشی دوباره و یا اقدام به خودکشی در سطح شهر اردبیل و در مکان سابق نبوده است.
وی ادامه داد: دستور ویژه دادستانی به پلیس فتا ارائه شده است و در سریع‌ترین زمان ممکن شایعه‌سازان خبر اقدام به خودکشی جوان اردبیلی دستگیر و برخورد شدید و جدی با این افراد صورت می‌گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل افزود: برخی مدیران کانال‌ها و ادمین‌های شبکه‌های اجتماعی بدون هیچ منبعی اقدام به انتشار و درج اخباری می‌کنند که این امر افکار عمومی را متشنج کرده و در آستانه عید نوروز سبب برهم خوردن آرامش عمومی می‌شود که برنامه‌ریزی شده با این افراد شایعه‌ساز به جدیت برخورد شود.
عتباتی تصریح کرد: اولویت دادستانی و دادگستری اردبیل تعامل با رسانه‌هاست ولی متاسفانه برخی کانال‌های تلگرامی بدون هیچ منبعی اقدام به انتشار اخبار کذب می‌کنند که دستور ویژه داده شده تا این افراد هرچه زودتر شناسایی و دستگیر شوند.
وی افزود: از مردم تقاضا داریم تا اخبار مهم روز را از طریق صدا و سیمای مرکز اردبیل و خبرگزاری‌های رسمی استان دریافت کرده و پیگیر باشند چرا که برخی کانال ها و شبکه‌های اجتماعی در پی متشنج کردن افکار و اذهان عمومی هستند که با این افراد نیز برخورد شدید می‌شود.
عتباتی گفت علت خودکشی چند روز پیش جوان اردبیلی مشکلات اقتصادی و مالی نبوده بلکه بحث عاطفی بوده که پیگیری لازم توسط دادستانی اردبیل در این زمینه انجام شده و هر گونه خبرمبنی بر خودکشی این جوان به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی کذب است.