روزنامه جوان/ چند ساعت قبل از تحویل سال نو بود که به قاضی مدیر روستا خبر رسید تیراندازی مرگباری حوالی چهارراه گلوبندک در منطقه بازار تهران اتفاق افتاده است.چند ساعت قبل از تحویل سال نو بود که به قاضی مدیر روستا خبر رسید تیراندازی مرگباری حوالی چهارراه گلوبندک در منطقه بازار تهران اتفاق افتاده است. با حضور بازپرس و کارآگاهان پلیس آگاهی معلوم شد که مردی ۶۰ساله در حالی که قصد داشت سوار موتورش شود از سوی مردی ناشناس هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات برای بازداشت قاتل ناشناس به جریان افتاد.

همسرکشی بعد از سال تحویل
یکی از پرونده‌های خونینی که ساعتی بعد از سال تحویل تشکیل شد با موضوع همسرکشی بود. این حادثه حوالی کلانتری ۱۰۶ نامجو تهران اتفاق افتاد. وقتی قاضی محسن مدیر روستا، بازپرس ویژه قتل به همراه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران در محل حاضر شد، مادر و دختر جوانش با ضربات چاقو هدف قرار گرفته‌بودند که دختر جوان به علت شدت جراحت جان باخت. در اولین گام زن مجروح به بیمارستان منتقل شد. در بررسی‌های اولیه معلوم شد که عامل حادثه خونین داماد خانواده است که بعد از قتل همسرش و زخمی کردن مادرزنش از محل گریخته است. همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی، تحقیقات برای بازداشت داماد فراری آغاز شد.


دعوای خونین مردان افغان
ساعت ۳ بامداد روز دوم فروردین ماه بود که بار دیگر تلفن بازپرس ویژه قتل تهران به صدا درآمد. مأموران کلانتری ۱۰۸ نواب به قاضی مدیر روستا خبر دادند که درگیری خونینی بین چند مرد افغان در خیابان مرتضوی رقم خورده است. با حضور تیم جنایی در محل معلوم شد که یکی از مردان افغان با چاقو زخمی‌شده و بعد از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داده است. مأموران پلیس در اولین گام چند نفر از شرکت‌کنندگان در نزاع را بازداشت کردند. تحقیقات اولیه حکایت از این داشت که حادثه در جریان اختلاف مالی رقم خورده و عامل اصلی قتل از محل گریخته است. به دستور بازپرس جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات پلیس برای بازداشت قاتل به جریان افتاد.


سارق منزل قاتل از آب درآمد
چهارم فروردین ماه مأموران پلیس آگاهی تهران قاتل فراری را هنگام سرقت از یک خانه بازداشت کردند. مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک هنگام گشت‌زنی در خیابان دولت به راننده یک دستگاه خودروی‌سواری پارک شده مشکوک شدند. آنها در حال بررسی اوراق هویتی راننده بودند که ناگهان مردی از داخل خانه‌ای که خودرو مقابل آن پارک بود،‌خارج شد و با دیدن مأموران پا به فرار گذاشت. مأموران پلیس هم متهم را تعقیب و با به کارگیری قانون استفاده از سلاح به طرف او شلیک و او را در حالی که مجروح شده بود، بازداشت کردند. دو متهم در اولین بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی از خانه‌ها اعتراف کردند. در بررسی‌های پلیسی مجتبی یکی از دو متهم اعتراف کرد که بعد از ارتکاب قتل در شهری در غرب کشور به تهران گریخته است. سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: تحقیقات بیشتر از متهمان در جریان است.


کشف جسد مرد افغان در پیکان‌شهر
عصر روز هفتم فروردین ماه مأموران کلانتری ۱۸۱ عوارضی، جسد مردی افغان را در پیکانشهر کشف کردند. با حضور تیم جنایی جسد نیمه‌عریان مرد ۳۵ ساله به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای رمزگشایی از حادثه به جریان افتاد.


مرگ مشکوک پسر افغان در مجتمع مسکونی
هشتم فروردین ماه به بازپرس ویژه قتل خبر رسید که پسری ۱۹ ساله تبعه افغان در یک مجتمع مسکونی در منطقه ازگل به زندگی خودش پایان داده است. با حضور تیم جنایی در محل معلوم شد که پسر ۱۹ ساله سرایدار ساختمان بود که با حلق‌آویز کردن به زندگی خودش پایان داده بود. بررسی‌های بیشتر پلیس درباره حادثه در جریان است.


بوق مرگبار
شامگاه نهم فروردین ماه دعوای دو راننده در جاده ورامین بر سر بوق زدن به قتل یکی از آنها منجر شد. سروان مرادزاده رئیس کلانتری ۲۱۱ قلعه نو در توضیح حادثه گفت: پنج جوان ۲۴ ساله که از قرچک راهی تهران بودند، در جاده ورامین برای صرف شام به رستوران می‌روند. پس از خروج از رستوران قصد عبور از جاده و سوار شدن بر خودروی پارک شده خود را داشتند که راننده ۳۲ ساله یک خودروی پژو ۴۰۵ که در حال عبور بود، برای آنها بوق می‌زند و به خاطر بوق زدن درگیری لفظی بین آنها ایجاد می‌شود. راننده پژو از خودرو پیاده و با یکی از آنها درگیر می‌شود و او را با ضربه چاقو به قتل می‌رساند و از محل فرار می‌کند.


مرگ غم‌انگیز کودک ۱۰ ساله
دهم فروردین‌ماه کودکی ۱۰ ساله براثر سقوط از طبقه هفتم یک ساختمان مسکونی جانش را از دست داد. پدر کودک در جریان تحقیقات به مأموران کلانتری ۱۳۵ آزادی گفت: پسر ۱۰ ساله‌ام دارای عقب‌ماندگی ذهنی بود. ساعتی قبل از حادثه او را تنها در خانه گذاشتیم و همراه همسرم برای خرید بیرون رفتیم. وقتی برگشتیم، از بچه خبری نبود برای همین از خانه بیرون رفتیم و بعد از بررسی جسد او را در گوشه‌ای از محوطه فضای سبز کشف کردیم.