خبر ورزشی/ استقلال این فصل هر بازیکنی را که اراده کرده خریده و البته شفر را هم آورده که انتخاب درست ولی دیرهنگامی بود.

شاید اگر شفر زودتر می‌آمد امروز استقلال در لیگ هم شانس قهرمانی داشت ولی ۴ باخت و ۲ مساوی در 7 هفته اول لیگ کار آبی‌ها را در همان شروع مسابقات تمام کرد.
در شرایط فعلی هواداران استقلال انتظار دارند قرارداد شفر به هر شکل ممکن تمدید شود اما از ادبیات افتخاری چنین برمی‌آید که آبی‌ها بیشتر از یک مقدار خاص نمی‌توانند به مرد آلمانی پول بدهند و اگر او پول بیشتری بخواهد و یا پیشنهاد بهتری داشته باشد نگه داشتنش سخت می‌شود.
سؤال هواداران این است که چطور باشگاه برای جذب بازیکنان 8/1 میلیاردی و 5/2 میلیاردی پول دارد اما برای شفر پول ندارد؟ اگر دلار 5 هزار تومانی را هم محاسبه کنیم 500 هزار دلار می‌شود حدود 5/2 میلیارد تومان، خب آیا شفر که این همه تحول در استقلال ایجاد کرده کارش 5/2 میلیارد نمی‌ارزد؟ او پرسپولیس را برد و در آسیا هم استقلال را به صدر رساند، ضمن اینکه تیمش را برخلاف پرسپولیس و سپاهان و ذوب‌آهن و تراکتور به فینال جام‌حذفی رساند.
***
شفر در استقلال طوری کار کرده که دیگر نمی‌توانند او را نخواهند، از طرفی مرد آلمانی آلترناتیو خاصی ندارد و استقلال- حتی اگر بخواهد- نمی‌تواند دوباره به سمت مربیان سابق خودش برگردد چون مردم نمی‌پذیرند پس بهتر است مدیران باشگاه حداقل در این یک مورد سر کیسه را کمی شل و با شفر تعامل کنند. تیم او سر و شکل گرفته و شخصیت خوبی (در حد نام استقلال) پیدا کرده است. تیم شفر حتی در روزهایی که می‌بازد، بد بازی نمی‌کند و هوادار احساس می‌کند کادر فنی و بازیکنان هرچه در چنته داشتند رو کرده‌اند. در این شرایط توافق نکردن با مربی آلمانی اوج بی‌هنری است.