خبرگزاری کتاب ایران/ چاپ پنجاه‌ویکم رمان «من پیش از تو» نوشته جوجو مویز وارد بازار کتاب شد.


مویز روزنامه‌نگاری انگلیسی است که از سال ۲۰۰۲ به نوشتن رمان‌های عاشقانه مشغول است. او یکی از تنها چند نویسنده‌ای است که دو بار برنده جایزه سال رمان عاشقانه (Romantic Novel of the Year Award) توسط انجمن نویسندگان رمان‌های عاشقانه (Romantic Novelists' Association) گردیده و آثارش به یازده زبان مختلف دنیا ترجمه شده‌اند.

من پیش از تو (به انگلیسی: Me Before You) یک رمان عاشقانه نوشته جوجو مویس است. این کتاب نخستین بار در ۵ ژانویه ۲۰۱۲ در بریتانیا چاپ شد. ادامه‌ای بر این کتاب با نام «پس از تو» نوشته شد که از طریق کتاب‌های پاملا دورمن در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۵ منتشر شد.

داستان این کتاب درباره دختری است که پرستاری یک مرد جوان افلیج را بر عهده می‌گیرد و با علاقه‌ای که به مرد پیدا می‌کند درصدد است تا او را از تصمیمی که مربوط به پایان دادن زندگی‌اش است، منصرف کند.

همچنین فیلم من پیش از تو به کارگردانی تیا شروک و بازی امیلیا کلارک و سم کلفلین در نقش‌های اصلی، دستمایه اقتباس سینمایی قرار گرفت و توسط برادران وارنر در ۳ ژوئن ۲۰۱۶ اکران شد.

چاپ پنجاه‌ویکم کتاب «من پیش از تو» با ترجمه مریم مفتاحی از سوی نشر آموت در 536 صفحه به قیمت 36000 تومان راهی بازار کتاب شده است.