خبرآنلاین/ صبح امروز در پی پیش بینی های صورت گرفته در خصوص احتمال بازگشت طوفان به تهران، شرکت توانیر دوباره به شرکت های برق مستقر در تهران، اعلام آماده باش داد.آخرین وضعیت هواشناسی نشان می‌دهد طوفان تهران دقایقی پیش شروع شد. 
شب گذشته تهران شاهد بروز طوفانی شدید با رسیدن سرعت وزش باد به 80 کیلومتر در ساعت بود. دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر به منظور پایدار ماندن شبکه برق کلان شهر تهران و شهرهای اطراف در زمان وقوع طوفان، شب گذشته اطلاعیه ای مبنی بر اعلام آماده باش جهت استان تهران و و استان البرز صادر کرده بود که در متن این اطلاعیه تأکید شده بود: "رصد لحظه ای پایداری شبکه های برق و فراخوان و آمادگی کامل اکیپ های عملیاتی در دستور کار قرار گیرد".
همچنین صبح امروز در پی پیش بینی های صورت گرفته در خصوص احتمال بازگشت طوفان به تهران، شرکت توانیر دوباره به شرکت های برق مستقر در تهران، با صدور اطلاعیه ای نوین اعلام آماده باش داد.
در این اطلاعیه آمده است: "با توجه به پیش بینی های انجام شده و احتمال باد شدید و گرد و خاک در استان تهران خواهشمند است تمهیدات لازم جهت آمادگی اکیپ های عملیاتی معمول فرمایید".
در مواقع بروز طوفان در کلان شهرها، سقوط درختان روی تأسیسات توزیع برق و به خصوص کابل ها، از عمده دلایل ایجاد خاموشی و خسارت به شبکه برق است که تلاش می شود با آمادگی اکیپ های عملیاتی شرکت های توزیع برق، در صورت بروز حوادثی این چنینی، در کوتاه ترین زمان ممکن، نسبت به اصلاح و بازسازی شبکه و وصل مجدد برق مشترکین اقدام شود.
شهروندان تهرانی در صورت امکان از منزل خارج نشوند
همچنین سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: با توجه به پیش بینی وقوع طوفان٬ شهروندان گرامی در صورت امکان از منزل خارج نشوند و از قرار گرفتن در فضای باز و صاعقه گیر خودداری کنند. تمام ایستگاه های آتش نشانی در حالت آماده باش کامل هستند.