فارس/ وزیر خارجه انگلیس در دیدار با نخست وزیر ژیم صهیونیستی بر تعهد لندن به توافق هسته‌ای ایران تاکید و در ادامه از کشتار فلسطینیان در راهپیمایی بازگشت ابراز نگرانی کرد.به نوشته سایت دولت انگلیس،جانسون ضمن محکوم کردن اقدامات تحریک‌آمیز و شلیک موشک علیه رژیم صهیونیستی، بر نیاز انجام تحقیقات شفاف و مستقل از سوی صهیونیست‌ها برای بررسی مرگ بیش از ۱۲۰ فلسطینی و جراحت بیش از ده هزار نفر در راهپیمایی بازگشت طی هفته‌های اخیر، تاکید کرد.

وی همچنین تعهد لندن در قبال راه حل دو دولتی به عنوان بهترین روش برای ایجاد ثبات در منطقه و صلح میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان تاکید داشت. 

وی افزود انگلیس به فشار بر مقامات صهیونیست و فلسطین در راستای نیاز برای جلوگیری از اقداماتی که صلح را سخت‌تر کند، ادامه می‌دهد. وزیر خارجه انگلیس شهرک‌سازی‌های صهیونیست‌ها را از جمله سدهای آشکاری دانست که مانعی برای دستیابی به صلح است.

جانسون در دیدار با نتانیاهو همچنین گفت «بریتانیا تعهدی تزلزل ناپذیر در قبال امنیت و ثبات اسرائیل دارد و به ادامه همکاری با یکدیگر برای دستیابی به اهداف مشترکمان، ادامه می‌دهیم».

جانسون همچنین گفت «انگلیس در کنار فرانسه و آلمان، قاطعانه باور دارد که توافق هسته‌ای ایران بهترین راه برای آینده امن و بی‌خطر در منطقه است. ما متعهدیم تا از ادامه پایبندی ایران به تعهداتش در توافق هسته‌ای اطمینان حاصل کنیم. ما در توافق کامل با اسرائیل هستیم مانع دستیابی ایران به تسلیحات اتمی شویم».

روز چهارشنبه «ترزا مِی» نخست وزیر انگلیس نیز در دیدار با نتانیاهو گفته بود «ما در کنار فرانسه و آلمان، کماکان معتقدیم که برجام، بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است. مادامی که ایران به تعهدات خود پایبند باشد، ما هم به برجام پایبند می‌مانیم».

نخست‌وزیر انگلیس در دیدار با همتای صهیونیست خود از نقاط مشترک دو طرف در قبال ایران هم گفت. ترزا مِی تصریح کرد «ما قبول داریم که در خصوص ایران، مسائلی هست که نیاز به برخورد دارد؛ اقدامات ثبات‌زدای این کشور در یمن و سوریه و اشاعه موشک‌های بالستیک».

ترزا مِی در ادامه دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی، از کشتار معترضان فلسطینی شرکت‌کننده در راهپیمایی‌های بازگشت طی هفته‌های اخیر ابراز نگرانی کرد.