میزان/ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: افتخار دارم مجددا در فضای جام جهانی هستم.
کارلوس کی‌روش در کنفرانس خبری پیش از دیدار نخست تیم ملی ایران مقابل مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اظهار داشت: افتخار دارم مجدد در این فصا باشم و به اعضای رسانه ها خوش آمد می‌گویم. از کشور روسیه به خاطر میزبانی خوب جام جهانی تشکر می کنم
وی ادامه داد: بازی اول ما است همیشه بازی اول بازی خاصی است. اولین عشق همیشه خاص است . بازی فردا رویایی است برای ۲ تیم. بسیار هیجان داریم و هر ۲ تیم خوب هستند و مربیان تلاش کردند اما ما امیدواریم ۳ امتیاز بگیریم.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص این که که وی عنوان کرده بود که فردا لازم است هر ۲ تیم برنده باشند تصریح کرد: امکان ندارد در جام جهانی پیروز شوی بدون اینکه فشاری را تحمل کنی. لحظه ای که در جام جهانی هستیم لازم است شرایطش را هم بپذیریم. این فشار خوب است ما اینجا هستیم جشن بگریم تا بخشی از این رقابت باشیم. به عنوان کسی که تجربه دارم میگم ۳ باطی داریم و همه جیز در بازی اول تمام نمی‌شود. ما هر روز باید کار کنیم و از فشاری که روی تیم وجود دارد لذت می‌بریم. هر ۴ تیم گروه در بازی اول تلاش می‌کنند.
کی‌روش درباره اخراج لوپتگی از سرمربیگری تیم ملی اسپانیا گفت: به عنوان یک اصل اگر در مورد اسپانیا صحبت کنم بی‌احترامی است و نباید حرفی علیه کی زد. ما به عنوان احترام می‌پذیریم که محبویت پرتغال اسانیا و مراکش زیاد است و بیسار خوب هستند اما تحمل نمی‌کنیم کسی بگوید که ایران نمی‌تواند پیروز شود ما اینجا هستیم تا با بهترین‌ها رقابت کنیم. امیدوارم خدای فوتبال به ما کمک کند.
وی در مورد تحریم هایی که برای کفش بازیکنان انجام شد، اظهار داشت: همانطور که گفتم خیلی مناسب نیست در مورد تحریم صحبت کنم. همه می‌دانند تحریم هست اما همه نمی‌دانند در این سال‌ها تحت هیچ شرایطی اجازه ندادیم این مشکلات بهانه باشد بلکه این تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کردیم تا قوی تر شویم و متحد باشیم. باید مبارزه کنیم. بازیکنان ما مثل همه دنیا می خواهند بازی کند. همیشه تحریم‌کننده‌ها برنده نمی‌شوند چون ایرانی ها به فوتبال عشق دارند. هیچ بهانه ای را نمی پذیریم و از تمام مشکلات استفاده میکنیم تا قوی‌تر شویم.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که چه تفاوت‌هایی میان تیم ملی فعلی با تیم ملی که در جام جهانی 2014 حضور داشت، گفت: ماه خودمان رو آماده کردیم در جام ملت‌های آسیا باشیم. لازم باشد از گل‌های خود دفاع میکنیم یا با تمام شجاعت حمله می کنیم تا گل بزنیم. نگرش ما با تیم های دیگر فرقی ندارند. همه تیم‌ها وقتی با تیم های قوی بازی میکنند دفاع می‌کنند و این مسئله‌ای نیست. ما فقط می خواهیم یرنده باشیم.
وی در پایان در مورد این که می‌تواند به عنوان با پیروزی مقابل مراکش رکورددار شود یا نه، خاطرنشان کرد: هدف یک مربی تیم فوتبال چیست؟ هدف این است برنده باشد. ما باید ببریم و با بازی منصفانه و با افتخار ببریم. این وضعیتی است که برای خودمان انتخاب کنیم. امیدوارم فردا هم ببریم و منصافنه هم ببریم. ما فردا شانس داریم و می‌خواهیم لذت ببریم و از دروازه دفاع کنیم و حمله کنیم. باید بهترین نتیجه را داشته باشیم. از بازیکنان می خواهم زمانی که از بازی خارج می شوند سربلند باشند، این برای ما مهم است.