ورزش 3/ صدای بلند بوق های مخصوص استادیوم های ایران یکی از اتفاقات خبرساز روسیه 2018 بوده است.دیشب دومین دیدار تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه 2018 نیز برگزار شده و اسپانیا موفق شد با تک گل اتفاقی دیگو کاستا به پیروزی برسد. اما یکی از حواشی جالب و مورد توجه بازی های تیم ملی ایران در جام جهانی، صداب بلند شیپورهای مورد استفاده قرار گرفته از سوی هموطنانمان است که به سوژه ای جالب در جام جهانی تبدبل شده است.
واکتش ها در شبکه های اجتماعی حاکی از آن است که از نظر مردم دیگر کشورها صدای این بوق ها مانند ووزلا که نوای آن همیشه در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی شنیده می شد بوده است و به نظر می رسد استقبالی نیز از این صدای غیرمعمول در استادیوم ها نشده است.
مردم سوئیس از تلویزیون ملی خود درخواست کرده اند امکانی را فراهم کند که بازی ها بدون پخش صدای بوق پخش شود که شرایط آن از نظر فنی مهیا نبوده است.
مردم برخی کشورهای اروپایی به این بوق ها را " سلاح کشتار جمعی ایران" تعبیر کرده و به قدری از صدای آن به ستوه آمده اند که انگار بدشان نمی اید تیم ملی کشورمان زودتر حذف شود تا ادمه رقابت ها را بدون تحمل این صدای به زغم آنها دلخراش اما برای ما آشنا در استادیوم های داخلی تماشا کنند.