مهر/ فرید حسینیان شاعر و داستان‌نویس گفت:‌ دومین رمانم با عنوان «آقای دکتر ظریف دارید رویا می‌بینید؟» که پیش‌تر «آقای دکتر ظریف شما رویا نمی‌بینید؟» نام داشت، مدت زیادی است که برای گرفتن مجوز چاپ در وزارت ارشاد معطل است.


وی درباره علت معطلی این رمان گفت:‌ قرار است این رمان توسط انتشارات نیماژ چاپ شود که پس از رفتن به ارشاد، مواردی برای اصلاحیه به آن وارد شد. مواردی را برطرف کردیم اما درباره برخی موارد هم پافشاری کردیم. این رمان، اسم حساسیت‌برانگیزی دارد اما عنوانش برای من، و بیشتر از من، برای ناشر اهمیت داشت. چون در صورت تغییردادن این اسم، به کلیت کار ضربه خواهد خورد. به دلیل کار مدت زیادی است که معطل باقی مانده است.
این داستان‌نویس در ادامه گفت: موضوع این رمان، جنایی است و خلاف برداشتی که عنوانش در مواجهه اول ایجاد می‌کند، یک اثر سیاسی نیست. این اثر یک عنوان فرعی هم داشت که «جهان هولوگرافیک جنایت» بود و آن را حذف کردیم تا اسم رمان، خیلی پیچیده نباشد. اما ظاهرا بودنش می‌توانست این کمک را بکند که یک اثر سیاسی نیست و در واقع یک رمان جنایی است. این کتاب مانند رمان قبلی‌ام «من آلیس نیستم ولی این‌جا خیلی عجیبه!» یک کار شکسته است و روایت خطی ندارد. در واقع، وقتی یک هولوگرام خرد می‌شود، هر جزء آن، مشخصات تمام و کلیت آن هولوگرام را با خود دارد. من در این کتاب، جنایت را مانند یک هولوگرام که خرد می‌شود و می‌شکند دیده‌ام.
حسینیان گفت: در داستان رمان «آقای دکتر ظریف دارید رویا می‌بینید؟» یک جنایت در شهر تهران اتفاق می‌افتد که باعث می‌شود، راوی داستان آن را با جنایت‌های بزرگی مانند نسل‌کشی مقایسه کند. آقای ظریف، وزیر امور خارجه هم یکی از شخصیت‌های دیپلماتیک داستان است که در فرازهایی از آن حاضر می‌شود. او یک شخصیت دیپلماتیک در داستان است که سعی می‌کند جنگی در نگیرد و جنایتی در کار نباشد. خانم موگرینی هم از دیگر شخصیت‌های این داستان است. در واقع این رمان، از مناظری، اثری ژورنالیستی هم هست. البته آن را چند سال پیش نوشتم.
این شاعر در پایان گفت: این روزها همچنین مشغول نگارش یک فیلمنامه هستم که هنوز نامی ندارد و ۷۰ درصدش را نوشته‌ام. با تهیه‌کننده هم صحبت‌هایی داشته‌ام که هنوز نهایی نشده‌اند. این فیلمنامه‌ هم زمینه‌ای جنایی دارد که البته رگه‌های روان‌شناسی هم دارد.