تسنیم/ وزارت اقتصاد روسیه امروز جمعه اعلام کرد: دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه در واکنش به اقدام آمریکا در افزایش تعرفه های تجاری، دستور افزایش 25 تا 40 درصدی عوارض و تعرفه علیه واردات برخی کالاهای آمریکایی را امضا کرده است.به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ وزیر اقتصاد روسیه در این باره گفت: تعرفه ها و عوارض جدید بر کالاهایی اعمال می شود که جایگزین ساخت داخل دارند.

کاخ کرملین نیز هشدار داده است که جنگ تجاری بین آمریکا و چین تبعات زیادی برای اقتصاد جهانی خواهد داشت. کرملین بر آمادگی خود برای دفاع از منافعش تاکید کرده است.

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران گفت: روسیه تدابیر لازم را برای حفاظت از منافعش اتخاذ خواهد کرد. به خصوص تدابیری که در قوانین سازمان تجارت جهانی به آن اشاره شده است. مسکو به دقت تدابیر تعرفه ای واشنگتن و پکن علیه یکدیگر را زیر نظر دارد.

ماه گذشته مسکو در سازمان تجارت جهانی، واشنگتن را به نقض قوانین تجارت بین المللی متهم کرده است. پیش از این اتحادیه اروپا، چین، هند، مکزیک و کانادا نیز به شدت از سیاست های تجاری دولت ترامپ انتقاد کرده اند.

گفتنی است؛ آمریکا و چین امروز جمعه رسما دور جدیدی از تعرفه های تجاری به ارزش 34 میلیارد دلار را علیه یکدیگر اعمال کرده اند.