ورزش 3/ کریستیانو رونالدو نزدیک تر از همیشه به جدایی از رئال است و این اتفاق پیامدهای قابل توجهی در فوتبال اروپا خواهد داشت.


در ایتالیا و اسپانیا صراحتا تاکید دارند که رونالدو در همین تابستان از رئال جدا و راهی یوونتوس خواهد شد. توافق او با تیم ایتالیایی نهایی شده و حالا بحث بر سر شیوه جدایی او از رئال و توافق دو باشگاه در میان است.
واضح است که جدایی رونالدو مثل جدایی یک بازیکن معمولی و حتی بزرگ هم نیست. رونالدو همراه با مسی، فوق ستاره فوتبال دنیاست و انتقالش تبعات خاص خود را خواهد داشت.
در ایتالیا می گویند که آمدن رونالدو باعث جدایی ایگواین خواهد شد. هرچند برادر این بازیکن هفته پیش گفت که اگر رونالدو بیاید، گونسالو در یووه خواهد ماند اما گویا او با چلسی به توافق نهایی رسیده و با قراردادی 60 میلیون یورویی راهی این تیم لندنی می شود.
با امدن ایگواین به چلسی، قاعدتا باید منتظر جدایی موراتا باشیم. مقصد این مهاجم اسپانیایی احتمالا بایرن مونیخ خواهد بود که در صورت جدایی لواندوفسکی نیاز به یک مهاجم تراز اول دارد. برای این منظور، موراتا و کاوانی مدنظر قرار دارند. هرچند که نیکو کوواچ، سرمربی جدید بایرن چند روز پیش اعلام کرد که ستاره لهستانی در بایرن می ماند اما هنوز هیچ چیز قطعی نیست.
با رفتن رونالدو، طبیعتا رئال به دنبال یافتن جایگزینی مناسب برای او خواهد رفت. نیمار، امباپه، هازاردو هری کین شاید تنها ستاره های فعلی دنیا باشند که بتوانند جای رونالدو را در رئال پرکنند. جدایی هر کدام نیز باعث باز شدن درهای ورود برای ستاره ای دیگر خواهد شد.