تسنیم/ دقایقی پیش به دلیل گرمای شدید مسجد جامع ساری و شبستان‌های اطراف دچار حریق شد.دلیل آتش‌سوزی به واسطه سوختگی سیم‌های برق بوده است. نیروهای آتش‌نشانی در حال اطفا حریق هستند.

لازم به ذکر است این مسجد یکی از مساجد تاریخی ایران است.

بعلاوه به دنبال وقوع این آتش‌سوزی در قدیمی‌ترین مسجد جامع شمال ایران در ساری بیش از ۱۰ مغازه کاملا در آتش سوخت.

به گزارش خبرنگار مستقر در محل حادثه در بازار ساری، هم‌اکنون نیروهای آتش‌نشانی ساری در حال اطفاء حریق مسجد جامع ساری هستند که بر اساس مشاهدات عینی تنها 20 درصد بخش بالای مسجد جامع در شبستان اصلی اطفاء شده است.

آتش مسجد جامع ساری به دلیل اینکه بنای مسجد کاملا چوبی و گلی بوده به مغازه‌های اطراف سرایت کرده و هم‌اکنون حدود 10 مغازه در آتش می‌سوزد. بازار ساری در مجاورت مسجد جامع ساری کاملاً تعطیل شده و برق این مناطق نیز به دلیل جلوگیری از آتش‌سوزی‌ها نیز قطع شده است.

معاون سیاسی استاندار، فرماندار ساری، مشاور استاندار و مسئولان آتش‌نشانی به همراه شهردار ساری در محل حادثه حضور دارند.

بر اساس گفته‌های مسئولان آتش‌نشانی ساری کمبود امکانات اطفاء حریق مسجد جامع ساری را دچار مشکل کرده است و احتمال خاموش شدن تا ساعات بامداد فردا نیز ادامه خواهد داشت.

همکاری نیروهای مردمی با نیروهای امدادی خوب نبوده و همین امر باعث شده تا ازدحام جمعیت کار امدادرسانی را دچار مشکل کند و درگیری‌هایی بین مغازه‌داران و نیروهای آتش‌نشانی که برای اطفاء حریق در مسجد جامع مشغول هستند آنها را وادار به خاموش کردن مغازه‌ها کرده است. نیروهای مردمی هم تلاش دارند جلو شعله‌های بیشتر آتش مغازه‌های اطراف مسجد جامع را بگیرند.