خبرگزاری کتاب ایران/ ریل کلیرلایف، به طور حتم هیچ کس نمی‌تواند با مبلغی معادل 30هزار دلار یک ماشین لوکس ساخت شرکت فراری ایتالیایی را تهیه کند ولی خبر خوب این است که با این مبلغ قادر به تهیه کتاب لوکس این شرکت خواهد بود.این کتاب توسط «پینو آلیوی» خبرنگار و نویسنده ایتالیایی با عنوان «نسخه هنری فراری» نوشته شده است که در 514 صفحه مطالب و تصاویر جذابی برای علاقمندان به محصولات شرکت خودروسازی ایتالیایی فراهم کرده است. در حقیقت تصاویر نایاب استفاده شده در این کتاب قیمت آن را به 30هزار دلار رسانده است.

کتاب حاوی اطلاعات ناگفته‌ای درباره تاریخچه پیدایش شرکت خودروسازی ایتالیایی بوده و اینکه در آینده قرار است چه هدف و چشم‌اندازی را دنبال کند. نویسنده پیش از این نیز در سال 1988 کتابی با عنوان فراری منتشر کرده بود که در آن سال با فروش عجیبی روبرو شد.

کتاب فعلی یعنی نسخه هنری فراری در جعبه‌ای عجیب از جنس فلز آلومینیوم عرضه شده است که طراحی این جعبه را نیز یکی از هنرمندان مشهور ایتالیایی به نام «مارک نیوسان» برعهده داشته است. نیوسان از سوی مجله تایم در لیست بانفوذترین انسان‌های روی زمین معرفی شده بود. جلد این کتاب با الهام از موتور 12سیلندر خودروهای فراری طراحی شده است.

گفتنی است تنها 250 نسخه از این کتاب منتشر شده است که قرار است توسط شرکت فراری از ماه اکتبر برای فروش عرضه شود.