ورزش 3/ تیم ملی ایران به همراه شاگردان ساوت گیت تنها تیم هایی بودند که در بازی های جام جهانی میانگین زیر یک شوت زده را در هر بازی داشتند.

روزنامه تایمز لندن در گزارشی به میزان شوتزنی تیم های حاضر در رقابت های جام جهانی روسیه پرداخته و در این میان تیم ملی کشور را می توان آخرین تیم از نظر میانگین شوت های به سمت چهارچوب حریف دانست.
در این گزارش آمده است تیم ملی برزیل با میانگین 6.7 شوت در هر بازی، تیم ملی آلمان با میانگین 5 شوت در هر دیدار و تیم ملی بلژیک با میانگین 4.7 شوت به سمت دروازه حریف تیم هایی هستند که در این آیتم موفق ترین بودند و با این حربه موفق شدند دروازه حریفان خود را با خطر مواجه کنند.
اما در سوی دیگر آخرین تیمی که در این رده بندی قرار دارد تیم ملی ایران است. ملی پوشان کشورمان که در نهایت با کسب 4 امتیاز از جام جهانی خداحافظی کردند در آیتم شوتزنی ضعیف عمل کردند و به طور متوسط در هر بازی 0.7 شوت به سمت دروازه حریف داشتند و این بدان معناست که شاگردان کی روش در سه دیدار خود تنها دو بار با شوتزنی دروازه حریف های خود را تهدید کردند که البته در نهایت هیچکدام از آنها تبدیل به گل نشد.
جالب اینکه در انتهای جدول به غیر از تیم ملی ایران، تیم ملی انگلیس نیز میانگینی زیر 1 را به ثبت رسانده است. شاگردان ساوت گیت در مجموع بازی هایی که به میدان رفتند تنها توانستند متوسط 0.9 شوت در هر بازی را در کارنامه خود وارد کنند.