یا مهدی نیوز/ تیم ملی فوتبال فرانسه در دیداری پرگل مقابل کرواسی به برتری 4 بر 2 رسید و برای دومین بار قهرمان جام‌جهانی شد.
کرواسی ۲ - ۴ فرانسه
داور: نستور پیتانا (آرژانتین)
ورزشگاه: لوژنیکی مسکو
گل: 
ماریو مانژوکیچ (۱۹) گل به خودی، آنتوان گریزمان (پنالتی-۳۸)، پل پوگبا (۵۹) و کیلیان ام باپه (۶۵) برای فرانسه
ایوان پریشیچ (۲۸) و ماریو مانژوکیچ (۶۹) برای کرواسی

بازی با حملات کروات ها آغاز شد اما این تیم فرانسه بود که برخلاف جریان بازی روی یک ضربه کاشته توسط گریزمان به گل رسید. ضربه مواج گریزمان را مانژوکیچ بازیکن کرواسی به اشتباه دروازه خودی را باز کرد. این گل دقیقه 19 به ثمر رسید. دقیقه 28 کرواسی توسط پرشیچ با یک شوت زیبا بازی را به تساوی کشاند. 
10 دقیقه بعد یک ضربه پنالتی توسط VAR برای فرانسه به دست آمد که گریزمان تبدیل به گل کرد. دو تیم با نتیجه دو بر یک به سود خروس ها به رختکن رفتند. 
نیمه دوم این دیدار با سوت داور شروع شد و در دقیقه ۴۶ شوت آنتوان گریزمان در مرکز دروازه بود که سوباسیچ آن را مهار کرد. یک دقیقه بعد شوت ربیچ را لوریس به کرنر فرستاد. دقیقه ۵۲ کیلیان ام باپه با دروازه بان حریف روبرو شد، که این موقعیت را نیز سوباسیچ برگشت داد. دقیقه ۵۹ پل پوگبا دو بار برای زدن شوت اقدام کرد و موفق شد در بار دوم دروازه کرواسی را باز کند. در حالی که تمرکز کروات ها از بین رفته بود در دقیقه ۶۵ کیلیان ام باپه گل چهارم تیمش را هم به ثمر رساند. دقیقه ۶۹ اشتباه بزرگ هوگو لوریس باعث شد تا ماریو مانژوکیچ گل دوم تیمش را به ثمر برساند. این بازی در نهایت با برتری فرانسه به پایان رسید. آخرین قهرمانی فرانسه به سال 1998 باز می گشت.

در حاشیه: 
*قبل از شروع بازی فیلیپ لام کاپیتان آلمان در دوره قبل جام جهانی، کاپ این دوره را به مسئولان برگزاری دیدار نهایی داد تا در پایان این دیدار به تیم برنده اهدا شود. 
*نکته جالب این بازی این است که داور آرژانتینی بازی برای اولین بار در این تورنمنت از کمک‌داور ویدئویی استفاده کرد. همچنین با گل به خودی مانژوکیچ اولین گل به خودی تاریخ دیدار فینال‌ تمامی ادوار جام جهانی رقم خورد.
*رؤسای جمهور روسیه، کرواسی، فرانسه، ارمنستان، بلاروس، گابن، مولداوی، فلسطین، سودان و امیر قطر میهمان ویژه این بازی حضور داشتند. 
*در کنار جانی اینفانتینو رئیس فیفا چهره‌هایی همچون نوئل لگرات رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه و داور شوکر رئیس فدراسیون کرواسی حضور داشتند.
*همچنین اسطوره‌های فوتبال از جمله لوران بلان، دونگا، آندرس برمه، رونالدینیو، دکو، مارسل دسایی، دیدیه دروگبا، ساموئل اتوئو، کافو، لوئیز فیگو، کریستین کارمبئو، ماریو کمپس، یورگن کلینزمن، فیلیپ لام، پائولو مالدینی، دیه‌گو مارادونا، مارکو ماتراتزی، لوتار ماتئوس،کارلس پویول، میشل سالگادو، داریو سیمیچ، لیلیان توران، فرانچسکو توتی، دیوید ترزگه، جرزینیو و آرسن ونگر جزو میهمانان دعوت شده فیفا در این بازی بودند.