ورزش 3/ ستاره ازبک برای ماندن در استقلال و تمدید قرارداد پیشنهادی روی میز قرار داد که حسابی مدیرعامل مستعفی این باشگاه را متعجب کرد.




سرور جپاروف بازیکن 34 ساله ازبکستانی با وجود این که برخی رسانه های داخلی این کشور مدعی شده بودند در تابستان از دنیای فوتبال خداحافظی و با اعلام بازنشستگی رسما وارد عرصه مربیگری خواهد شد نه تنها این تصمیم را نداشت بلکه با پیشنهادی که به استقلالی ها برای تمدید قرارداد ارائه داد نشان داد می خواهد تا 1400 به فوتبال حرفه ای خود ادامه دهد.
رضا افتخاری مدیرعامل مستعفی در گفتگوی جنجالی خود بعد از کنار رفتن از استقلال تمامی گمانه زنی ها و شایعات پیرامون خواسته های ستاره ازبک را تایید کرد و گفت:« جپاروف با 34 سال خواستار امضای قراردادی سه ساله با رقم 400 هزار دلار شد. به او گفتم با این شرایط سنی که داری سه سال دیگر باید با عصا برای ما بازی کنی آن هم با سالی 400 هزار دلار هزینه!».
این صحبت های افتخاری در حالی پرده از اتفاقات پشت پرده پیرامون تمدید قرارداد بازیکن پا به سن گذاشته ازبکستانی برداشت که با نگاهی به شرایط سنی همین طور خواسته های مالی و هزینه هایی که حفظ جپاروف در تیم و اسکان با خانواده اش در تهران داشت ثابت می کرد سرمایه گذاری روی او اصلا تصمیمی منطقی نیست از همین رو هیات مدیره باشگاه دیروز در نشست خود تصمیم گرفت اگر جپاروف حاضر به تمدید قرارداد یکساله با نصف مبلغ پیشنهادی نشد عملا قید ادامه همکاری با این بازیکن ازبکستانی را بزند و به سراغ دیگر گزینه سرمربی آلمانی یعنی نویر برود.
حال باید منتظر ماند و دید در مذاکرات امروز جپاروف با استقلالی ها که این بار به جای افتخاری پای فتحی سرپرست موقت باشگاه در میان است این بازیکن ازبک از خواسته های غیرمنطقی خود کوتاه می آید یا بالاجبار راهی کشورش می شود تا سال های پایانی را در باشگاه های ازبک دنبال کند. فتحی که دیروز در اولین اظهار نظرش مدعی شد اولویتش حفظ جپاروف به همراه تیام است امروز قطعا مذاکرات طولانی با ستاره ازبک خواهد داشت گرچه با اولتیماتوم هیات مدیره به نظر می رسد که جپاروف باید حسابی کوتاه بیاید چون در غیر این صورت استقلال قراردادی نمی بندد.