ورزشی

خبرآنلاین/ مهاجم سنگالی شرایط عجیبی در قراردادش داشت.


سرانجام مامه تیام از استقلال جدا شد. وقتی روز چهارشنبه خبر دادیم این بازیکن از باشگاه شماره حساب خواسته تا 200 هزار دلار بپردازد و برود، خیلی ها تصور می کردند با حضور مدیر برنامه های تیام، مشکلات حل می شود. او اما به تهران آمد و یک خبر همراه خود داشت؛ جدایی مامه. این بازیکن با توجه به قراردادی که توفیقی و افتخاری آن را تنظیم کردند، در پایان فصل به نوعی تبدیل به بازیکن آزاد شد.
بندهایی در قرارداد این بازیکن دیده می شود که قبلا یکی دو بار به آن پرداخته‌ایم. به نوان مثال بندی که می گوید او در صورت پرداخت 200 هزار دلار در انتهای فصل می تواند از استقلال جدا شود. این بازیکن همچنین در قراردادش شرط کرده بود در صورت جدایی شفر، قراردادش یکطرفه فسخ می شود. بند عجیب دیگری هم در قرارداد او وجود داشت مبنی بر اینکه اگر پیشنهاد زیر 400 هزاردلار داشته باشد، بدون پرداخت هیچ مبلغی می تواند در نیم فصل امسال استقلال را ترک کند! این بند بدان معناست که او هر نیم فصل می توانست از استقلال جدا شود و به باشگاه دیگری برود.
تیام در تیررس یک باشگاه قطعی است و احتمالا به لیگ این کشور ملحق می شود. او اخیرا با الکویت هم مذاکره کرد ولی به توافق نرسید. تیام گویا در تلاش بود تا 399 هزار دلار با الکویت ببند تا یک دلار هم به باشگاه استقلال نرسد. او به مسئولان این باشگاه گفته بود در صورت امضای قرارداد، پولش را به شکل دیگری دریافت کند.
به طور کلی قرارداد تیام و استقلال را می توان یک اتفاق بد در تاریخ این باشگاه خواند. جالب اینجاست پندار توفیقی معاون سابق استقلال بارها و بارها در مصاحبه هایش گفته بود بهترین قراردادها را برای این باشگاه امضا کرده است!