تسنیم/ مرجع تقلید شیعیان گفت: اینجانب بارها در ملاقات‌ها، پیام‌ها و نامه‌های خود درباره این مشکلات و راه‌حل آن تذکر داده‌ام و اکنون هم تذکر می‌دهم که زندگی برای بسیاری از مردم دشوار شده است.آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار جمعی از مردم با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور اظهار داشت: آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان به وضعیت بد اقتصادی مملکت سر و سامان بدهند و قشر ضعیف جامعه را از این مشکلات طاقت‌فرسا نجات دهند.

وی در قسمت دیگری از توصیه‌های خود خطاب به مسئولان افزود: اینجانب بارها در ملاقات‌ها، پیام‌ها و نامه‌های خود درباره این مشکلات و راه‌حل آن تذکر داده‌ام و اکنون هم تذکر می‌دهم که زندگی برای بسیاری از مردم دشوار شده است.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: عدم ثبات اقتصادی، گرانی، بیکاری، طلاق و مفاسد اخلاقی روز به‌ روز بیشتر می‌شود. ربا و رشوه و منکرات به‌جای احقاق حق و عدالت در بعضی از ادارات به طور سرسام‌آوری وارد شده است. چرا نباید بعضی از مدیران نالایق که این‌ همه ضرر و خسارت به مملکت و مردم ضعیف می‌رسانند را به سزای اعمال خود رساند؟

آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: منابع خبری اعلام کردند که در دو سه ماه اخیر میلیاردها دلار ارز تخصیص داده‌اند. چه اندازه از آن به کشور برگشته است خدا می‌داند. آیا می‌دانید با این‌ همه پول که سرمایه انبوهی برای مردم است چه خدمت‌ها می‌شد به کشور کرد میلیاردها دلار را غارت کرده و ارزش پول مملکت را پایین آوردند.

وی بیان کرد: آیا بهتر نبود مسئولان فقط با مقداری از آن مایحتاج اولیه مردم را تأمین می‌کردند تا اجناس ضروری گران نشود چرا آن‌ها را به مصرف دارو و درمان و تجهیزات پزشکی نرساندند؟ آیا پیش خدا مسئول نیستند.

استاد برجسته حوزه علمیه راه‌حل مشکلات موجود را همت جهادی و کنار گذاشتن منافع جناحی دانسته و تصریح کرد: مسئولان باید ببینند مردم چه می‌خواهند نه اینکه خود را نماینده مردم معرفی کنند ولی بر خلاف میل آن‌ها رفتار کنند مردم همیشه در صحنه‌ ما عزّت و شرف و سربلندی مملکت را می‌خواهند و مسئولان باید پاسخگوی این‌همه خوبیِ مردم باشند.

وی در پایان عنوان کرد: از تمامی دست‌اندرکاران می‌خواهم که با کنار گذاشتن منافع حزبی و جناحی و با وحدت کلمه و نیّت خالص، همین امروز در برطرف کردن مشکلات مردم، همت جهادی کنند که دیگر فردا دیر است.