تسنیم/ علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس امروز (سه شنبه 16‌مرداد) در صحن علنی پارلمان تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی را به شرح زیر قرائت کرد:

** تذکر سیدحسن حسینی‌شاهرودی نماینده شاهرود به وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی ضرورت تامین بیمه آتیه و رسیدگی جدی به مشکلات اصحاب رسانه.
** تذکر عباس گودرزی نماینده بروجرد به اتفاق 59 تن از نمایندگان به وزیر دادگستری، در خصوص پرونده اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی امیرمنصور آریا اقداماتی صورت گرفت اما ابعادی از آن پرونده هنوز در ذهن مردم مفتوح است. لازم است در جهت تقویت اعتماد مردم و اقناع افکار عمومی شرح کاملی از آن پرونده داده شود و همه کسانی که مرتبط با پرونده هستند تعیین تکلیف کنید.

** بهروز بنیادی نماینده کاشمر به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد که علت افزایش مجدد هزینه بیمه تامین اجتماعی رانندگان چیست؟
** تذکر احمد مرادی نماینده بندرعباس به وزیر اقتصاد عنوان کرد که مردم قشم از فروش اراضی ساحلی این جزیره توسط منطقه آزاد قشم ناراضی هستند.
** تذکر قاسم احمدی‌لاشکی نماینده نوشهر، چالوس به وزیر کشور عنوان کرد که علت عدم توجه وزیر کشور به تقسیمات کشوری باعث مرگ سه نفر در منطقه گلنو شده چرا جهت الحاق این منطقه به کلاردشت اقدامی نشده است.

** تذکر محمد قمی نماینده پاکدشت به وزیر اقتصاد خواستار سر و سامان بخشیدن به قیمت سکه و ارز و جلوگیری از سود و جریمه بانکی غیرمتعارف شد.
** تذکر حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به رئیس جمهور عنوان کرد طبق اصل 113 قانون اساسی مسئولیت اجرای قانون اساسی را بر عهده داریم و بر اساس اصل 28 این قانون برای همه افراد در سطح کشور امکان اشتغال را فراهم کنیم.
** تذکر حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده به وزیر صنعت عنوان کرد که چرا جلوی واردات بی‌رویه خودرو به کشور گرفته نمی‌شود.
** تذکر ناهید تاج‌الدین نماینده اصفهان به اتفاق 47 تن دیگر از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان عنوان کردند که دلیل عدم اجرای برنامه ششم در خصوص ایجاد مراکز مشاوره تخصصی خانواده برای جوانان چیست؟