باشگاه خبرنگاران/ رسانه‌های عربی و اسرائیلی فاش کردند عربستان سعودی سامانه‌های جاسوسی پیشرفته از رژیم صهیونیستی خریداری کرده است.روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در گزارشی نوشت در جریان دیدارهای محرمانه میان سران تل‌آویو و ریاض، قراردادی به ارزش برآوردشده 250 میلیون دلار که شامل فروش فناوری‌های جاسوسی اسرائیل به عربستان سعودی نیز می شود، امضا شده است. یک رسانه اماراتی نیز پیش تر در گزارشی امضای چنین قراردادی را میان تل آویو و ریاض تأیید کرده بود. گزارش این رسانه اماراتی همچنین فاش می کند که اسرائیل و عربستان سعودی اطلاعات نظامی راهبردی را در این دیدارهای محرمانه در اختیار یکدیگر قرار داده اند؛ دیدارهایی که به احتمال فراوان در واشنگتن و لندن، پایتخت های آمریکا و انگلیس و به واسطه یک میانجی اروپایی برگزار شده است.

بر اساس گزارش جروزالم پست، برخی از این تجهیزات پیش تر در اختیار عربستان قرار گرفته و یک تیم سعودی نیز روش استفاده از آنها را آموزش دیده است. گزارش جروزالم پست می افزاید این تجهیزات پیشرفته ترین سامانه هایی است که اسرائیل تاکنون به یک کشور عربی فروخته است.

نخستین بار نیست که دو طرف چنین قراردادهایی امضا می کنند. ماه سپتامبر سال جاری میلادی، عربستان سعودی به بهانه مقابله با موشک های انصارالله یمن به خرید سامانه موشکی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی اقدام کرد. این قرارداد که با میانجی‌گری آمریکا به امضا رسید همچنین شامل طرح هایی برای گسترش همکاری های بین دو طرف در آینده بود.