فارس/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه شرعا و قانونا باید امت واحده تشکیل شود گفت: متاسفانه شیعه انگلیسی و اسلام آمریکایی با پول عربستان ایجاد شده است.


آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی در مناطق قومی گفت: وحدت در جهان اسلام از بنیادی ترین اصولی است که هم در قرآن کریم و هم در روایات پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) فراوان مورد تاکید قرار گرفته است.
اراکی افزود: پیامبر(ص) در روایتی ضمن آن که اهل بیت(ع) را به عنوان محور وحدت معرفی می کنند، می فرمایند که گریز از وحدت و تفرقه افکنی میان مسلمین موجب پاره پاره شدن آنان می شود و افرادی که تلاش می کنند این تفرقه را ایجاد کنند، حزب ابلیس هستند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: حزب الله آن جماعتی است که دعوت به وحدت، انسجام، یکدلی و یکپارچگی می کند.
وی با اشاره به اینکه از آیات قرآن کریم این برداشت می شود که وحدت مسئله ای بنیادین است، افزود: یکی از اصول اصلی قانون اساسی ایران وحدت است لذا یک ماموریت مهم نظام اسلامی، تلاش برای ایجاد وحدت و تشکیل امت واحده است.
اراکی ادامه داد: تشکیل امت واحده و برقراری وحدت میان مسلمانان، هم از لحاظ شرعی و هم از لحاظ قانون های بالادستی کشور یک ضرورت و تکلیف محسوب می شود.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه براساس همین ضروریات، امام خمینی(ره) برروی وحدت تاکید بسیار داشتند، تصریح کرد: امام خمینی(ره)، انقلاب را اسلامی قرار دادند و مردم را اعم از شیعه و سنی به وحدت دعوت کردند و بعد از ایشان نیز مقام معظم رهبری همین شیوه را ادامه دادند و برروی وحدت تاکید بسیار دارند و جریان های وحدت ستیز را مورد نکوهش قرار می دهند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نکوهش جریان های وحدت ستیز افزود: ایشان آن جریان اهل سنت را که دعوت به تفرقه می کند مسلمان نمی دانند و پیرو اسلام آمریکایی معرفی می کنند و آن شیعه ای را که به تفرقه افکنی می پردازد، شیعه نمی داند و شیعه انگلیسی معرفی می کنند و این امر تشریفاتی نیست بلکه ناشی از اندیشه بنیادی برخاسته از واقعیت جامعه اسلامی و حتی یک تحلیل نیست بلکه بر مبنای شناخت دقیق از جامعه بیان شده است.
اراکی اضافه کرد: دستگاه جاسوسی انگلیس تلاش دارد با استفاده از تشکیلاتی که دارد جریان هایی را در میان جهان اسلام ایجاد کند تا برای برافروختن آتش جنگ میان شیعه و سنی تلاش کنند لذا شیعه انگلیسی را به وجود آورده است و در جریان مقابل نیز آمریکایی ها رسما اعلام کرده اند که جریان های تکفیری و گروه القاعده را آنها ایجاد کرده اند، البته پول و حمایت های مالی از این 2 جریان انگلیسی و آمریکایی از سوی عربستان تامین می شود لذا جمهوری اسلامی باید هوشیار باشد و توطئه خطرناک را بشناسد که ما را در دنیا سیاه بخت و در آخرت نیز دچار فشل و عذاب الهی خواهد کرد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم تفرقه را به عذاب الهی تعبیر کرده است، افزود: پیامبر (ص) در روایتی می فرمایند که نبینم بعد از من شما راه کفر را در پیش بگیرید و همدیگر را تکفیر کنید و به قتل برسانید که این راه کفر و جدایی از من است.
وی گفت: انقلاب ما به این دلیل که بر گرفته از اسلام است، از آغاز بر وحدت پافشاری کرده است و خدا را شاکریم که انقلاب توانسته نمونه برجسته و تحسین برانگیزی از وحدت را به جهانیان ارائه دهد.
اراکی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: وحدت ایجاد شده در انقلاب اسلامی این ظرفیت را ایجاد کرده است که مذاهب و قومیت های مختلف کشور در مجلس شورای اسلامی، مدیریت کشور و دفاع از کیان کشور حضور داشته باشند و براین اساس نیز مذاهب و قومیت های مختلف کشور سرباز و شهید برای دفاع از کشور اهدا کرده اند تا نظام به مسیر پیشرفت خود ادامه دهد.